Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

05. 07. 2005

singapur

Sealion - Mořský lev - symbol Singapuru

Právě jsem se vrátil z 9-denního pobytu v Singapuru. Díky firmě EuroCare, u níž pracuji jako lékař, jsem měl možnost zúčastnit se 3. světového kongresu v Singapuru. Co je nového v nefrologii napíšu časem na svém oborovém webu www.ledviny.cz. Tady bych rád zaznamenal své dojmy z pobytu kousek od rovníku.
Cestou v letadle mě i přes nadmořskou výšku kolem 11km a rychlost kolem 900km/hodinu dostihla viroza, která týden před mým odjezdem postihla Aničku. Ta doma opakovaně zvracela, měla průjem, nic nepapala.
Po prvním jídle v letadle z Frankfurtu do Singapuru mě přepadl smrtelný studený pot, mžitky před očima, žaludek na vodě... Detaily nebudu popisovat. Stačí jen, když napíšu, že následující 2 dny jsem nic nejedl, nepil. Teprve později jsem se dozvěděl, že podobné potíže proběhly celou naší rodinou.

Druhý den odpoledne jsem se zaradoval, dostal jsem hlad. Konala se společná večeře, hlavním chodem krevety, mušle, ryby, kraby. Díky hladu a premedikaci Tygrem - zdejším pivem, jsem se do mořských příšer pustil. A přežil, bez úhony.

Kongres zahájil samotný prezident Singapuru, pan Nathan. Sice plný sál čekal 30 minut, než jeho excelence, jak jej doma titulují, dorazí. Pak ale nezdržoval projevy a kongres zahájil nakreslením tečky na oko lva - symbolu Singapuru.

Ke konci našeho pobytu jsme se na každém kroku setkávali s bezpečnostními opatřeními, která doprovázela blížící se zasedání Olympijského výboru.

V Singapuru se máme určitě čemu učit:
- dokonalému pořádku a čistotě na ulici, v metru
- slušnosti a poctivosti taxikářů
- nepřítomnosti grafiti


Co mi v Singapuru chybělo:
- žádné rodinné domky se zahrádkou (ale zeleně ve městě je spousty)

Co mi v Singapuru nechybělo:
- nesmyslné žabomyší války české politické scény v místním tisku.

Co mi v Singapuru přebývalo:
- tepla a vlhka. Okénka taxíků byla zamlžena stejně jak okna našich aut v zimě. Na rozdíl od našich aut však se však pára srážela zvenčí, nikoliv uvnitř auta.

Kde bylo v Singapuru nejlépe:
- na letišti při cestě zpět ( nejen díky klimatizovanému prostoru a chodbám z plyšového koberce)

Linky:
Fotky fotečky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

Novější: pohodová neděle
Starší: radovánky