Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

23. 08. 2005

roháče 2005

Po ježdění vláčkem ve Švýcarsku, po běhání v Hradci nad Moravicí organizujeme o prodlouženém víkendu výpravu do Západních Tater - Roháčů. Díky Turistickej informačnej kancelárii objednání ubytování v Zuberci je otázkou 2 telefonů. Aby nám nebylo smutno jedeme s Mrózikama. Děti jsou nadšené - skoro stejně jako já.

Přijíždíme už ve čtvrtek, abychom mohli v pátek 19.8.05 ráno vyrazit na první túru - Huty - Sivý vrch - sedlo Pálenica - Zuberec. Obloha je zatažená, nástupní cesta lesem bahnitá, naštěstí neprší a není zima. Horní části trasy vedou krásnými skalními útvary, dokonce se objeví řetízek, ale bez větší náročnosti. Janka hlídá Aničku v Zuberci, my ostatní včetně tetičky Věrky !!! jsme na túře. Ukončení výletu v cukrárně, kde nás už holky čekají. Cukrárna nabízí super výběr zmrzlin. Stojí ob jeden dům vedle domu manželů Kovaliakových, č. 122, na Roháčské ulici, kde máme přechodné bydliště

20.8.05 nás čeká zkouška ohněm Baníkov - Tri Kopy. Naštěstí počasí přeje, nebe bez mráčků. Tetička zůstává dole s Aničkou, ostatní nastupujem na parkovišti za pod Spálenou dolinou do stoupání kolem Roháčského vodopádu do Baníkovského sedla. Ondra s Kubou hodně vpředu, stejně jako předchozího dne a tak tomu zůstane až do konce trasy u bývalé Tatliakové chaty. Ze sedla po krátké přestávce doleva prudce vzhůru na Baníkov. Za Baníkovem začínají první řetězy. Hrubá Kopa nás vítá čerstvým sněhem, který údajně pokrýval vrcholky hor před 14 dny. Trikopy prověřují odolnost nejen fyzickou, ale i psychickou. Všichni zvládají řetězy výborně a za chvíli ve Smutném sedle jsme smutní, že už to je za námi a musíme dolů. Společná fotka s Janičkou v upomínu 17-tého výročí naší svatby !! V bývalé Tatliakové chatě Čučoriedkový sen - borůvky v rumu - na které se Janka těšila nejvíce . Zaslouženě využíváme služeb vláčku, který sveze většinu výpravy k autu. Jen dva blázni - Ondra a já toho máme málo a tak přenecháváme batohy ostatním a lehkým klusem sbíháme asfaltkou k autu. Jsme tam dříve než vláček. Vedle našeho auta parkuje favorit s jihlavskou značkou a na zrcátku orienťácký lampionek.

21.8.05 neděle - je třeba do kostola. Jedeme na celodenní výlet do Zakopaného. Hlavní ulicí v poledne prochází pochod folklorních souborů - koná se tam přehlídka zespołów górskich. Celodenní chození městem unavilo více, než předchozí túra. Městečko je to pěkné, ale těch lidí a ty ceny. Pak je jasné, proč Poláci tak rádi jezdí na Slovensko.
22.8.05 pondělí - ráno sice hezky, ale podle předpovědi se nebe rychle zatahuje. Balíme kufry a vyrážíme do Tatralandie. Ve vode 38st. teplé nevadí ani déšť.


Link:
Fotky:
19.8.05 Sivý vrch
20.8.05 Baníkovaké sedlo - Trikopy - Smutné sedlo
Zuberec telefon TIK: +421 435395197


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

Novější: povodeň
Starší: nepřímá úměra